Light it up blue

Light it up blue

Akcja Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu, realizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, została stworzona przez amerykańską organizację Autism Speaks w celu zwiększania świadomości społecznej na temat autyzmu na całym świecie.

W sobotę, 2 kwietnia 2011 roku, w ramach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, ponad 1000 budynków na całym świecie zmieniło kolor na niebieski. Inicjatywa „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" to część globalnej kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który dotyka coraz większą liczbę dzieci oraz ich rodzin, zarówno w Polsce jak i na świecie.

Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu mają zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

Niech 2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.

Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem (np. przekazując im 1% podatku lub darowiznę).

Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

2 kwietnia - Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia - Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (ang. World Autism Awareness Day, WAAD) – święto obchodzone corocznie 2 kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 (A/RES/62/139) i opublikowaną 21 stycznia 2008 rok.

Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu poświęcony jest budowaniu lepszej świadomości na temat tej choroby.