Galeria Niebieskiego Zabrza

Zdjęcia do Galerii Niebieskiego Zabrza, oraz zdjęcia do strony zostały nieodpłatnie udostepnione dzięki uprzejmości dwóch zabrzańskich fotografów -
Pana Rafała Bigdę i Pana Sewera Kruczkowskiego.

Serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy do zapoznania się z ich twórczością.

Rafał Bigda

Rafał Bigda

Rafał Bigda, mieszkający i urodzony w Zabrzu (rocznik 1976). Fotograf amator. Interesuje się urbanistyką i architekturą, czemu daje wyraz w fotografii. Fascynują go prace Eugene Atgeta, Berenice Abbott czy Jana Bułhaka. W swojej fotografii analizuje miejską zabudowę Górnego Śląska, głównie jednak skupia się na swoim rodzinnym mieście.

Od 2008 r. prowadzi fotobloga poświęconemu fotografii Zabrza. Wybór jego prac opublikowano w magazynie internetowym "Point of Simplicity", Issue 4: City (2011). Od 2014 intensywnie obserwuje Zabrze z góry, wykonując nocne zdjęcia miasta, które zdobyły już rzesze wielbicieli.

  Fotosubiektywnik Zabrzański

Sewer Kruczkowski

Sewer Kruczkowski

Urodziłem się 1971 roku w Zabrzu. Pasjonat fotografii oraz rysunku (pastele, ołówek), a także wypraw górskich. Uczestnik konkursu "I LOVE ZABRZE" organizowanym przez firmę Activ Investment. W 2012 roku IV udział w konkursie fotograficznym "Kreatywne Zabrze 2012" - temat "Jubileusz" organizowanym przez MOK Zabrze – Wyróżnienie.

Udział w wernisażach "Wskrzeszenie", „ Niepohamowanie” organizowanym w Zabrzu oraz w Gliwicach. Nieustannie poszukuję możliwości doskonalenia swojego warsztatu.

  Blog
  Digart